Віртуальний кабінет психолога
Натиснувши на зображення чи текст, можна дізнатись більше
Практика роботи з дітьми «Наш казковий простір»
Натисніть, щоб переглянути відео
Вплив емоцій батьків на настрій дитини
Що таке емоційне спілкування з дітьми раннього віку?
Як батькам подолати власну емоційну напругу?
Як формувати у дитини доброзичливе ставлення до оточуючих
Про проведення акції «16 днів проти насильства»
у Кролевецькому закладі дошкільної освіти
(центр розвитку дитини) №9 «Ромашка»
Акція мала на меті привернути увагу до проблеми жорстокості, насильства по відношенню до слабших. Учасникам освітнього процесу були надані просвітницькі матеріали, присвячені профілактиці та подолання домашнього насильства, булінгу, жорстокого поводження тощо. Також з дошкільниками були проведені заняття психолога, спрямовані на профілактику участі в небезпечних челленджах, конфліктів у спілкуванні, формування навичок самоконтролю та критичного мислення.
Заняття «Найбільший скарб» - діти дізнаються, які ризики для життя і здоров′я несуть відео з інтернету.
Заняття «Давай домовимось» - діти набувають навичок конструктивної поведінки та взаємодії з оточенням.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Якщо Ваша дитина ображає інших
Якщо ви стали свідком вчинення домашнього насильства
Якщо дитина є свідком сварок між родичами
Заняття психолога
з метою надання емоційної та психологічної підтримки
учасникам освітнього процесу
У Кролевецькому ЗДО (ЦРД) №9 «Ромашка» щочетверга проводяться заняття психолога з метою надання емоційної та психологічної підтримки учасникам освітнього процесу.
На заняттях використовуються ігри та вправи, спрямовані на зниження емоційної напруги, розвитку стресостійкості, емпатії та навичок самоконтролю. 7 листопада 2024 року в ЗДО завітала волонтер Конотопської МО ТЧХУ Макарюк С.П., яка долучилась до цікавих форм роботи з дошкільниками. Дітям було запропоновані рухливі ігри, етюди, релаксація. Заключним етапом заняття було створення малюнків на тему «Моя фортеця». Світлана Павлівна подякувала вихованцям закладу за активність та змістовні малюнки. Всі діти отримали солодощі від Конотопської МО ТЧХУ.
30.05.2024
(Натисніть, щоб дізнатись більше)
Травень 2024 року в Україні та світі названо
Місяцем обізнаності про ментальне здоров’я
25.04.2024
З 22.04 по 26.04 у Кролевецькому ЗДО (ЦРД) №9 «Ромашка» проходив
Для дітей були проведені заняття та активності, спрямовані на підвищення згуртованості, розвиток стресостійкості та креативності. Діти мали змогу взяти участь у нових іграх, почути цікаві казки. А також повеселитись разом з батьками, виконавши веселі руханки вдома.
План проведення Тижня психології
(Натисніть, щоб дізнатись більше)
Чому важливо читати дітям казки
Впровадження досвіду:
«Підтримуємо та зберігаємо психічне здоров’я учасників освітнього процесу»
Відповідно до співпраці Міністерства освіти і науки України з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи «Спільно до навчання» триває реалізація проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти». У рамках проєкту на базі конгрес-центру СУМДУ проходило навчання педагогів з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу.
Практичний психолог Кролевецького закладу дошкільної освіти (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» Кролевецької міської ради Кривенко Тетяна Вікторівна взяла участь у навчанні та отримала сертифікат.
Тетяна Вікторівна активно ділиться отриманим в ході навчання досвідом зі своїми колегами.
Щоб дізнатись більше, перейдіть за посиланням: НОВИНИ
З 27.11 по 07.12 у Кролевецькому закладі дошкільної освіти (ЦРД)№ 9 «Ромашка» тривала
акція «16 днів проти насильства».
Практичним психологом, Кривенко Т.В., були проведені заняття, спрямовані на профілактику обзивань та розвиток навичок конструктивної взаємодії. Просвітницька робота з педагогами та батьками була спрямована на підвищення обізнаності щодо ознак дітей та дорослих, які потерпають від домашнього насильства або жорстокого поводження та розповсюдження інформації, куди можна звернутись за допомогою в разі, якщо людина стала жертвою насильства або його свідком.
Також окремо піднімалась тема психологічного насильства та вплив його наслідків на подальше майбутнє дитини.
Наслідки домашнього насильства (Натисніть, щоб переглянути)
Ти як?
У межах ініціативи Олени Зеленської
українцям розкажуть
про важливість піклування про ментальне здоров’я:
(Натиснувши на зображення, можна дізнатись більше)
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
Як допомогти дітям запам’ятати правила безпеки
Як навчити дитину кликати на допомогу (практичні поради)
Правила спілкування з тривожними дітьми
Звіт про Завжди поруч
У Кролевецькому ЗДО (ЦРД) №9 «Ромашка» триває впровадження проекту «Завжди поруч». Педагоги збираються на зустрічі щопонеділка, діляться своїми переживаннями, підтримують одне одного, знаходять нові ресурси для підтримки власного емоційного стану. Досить ефективно на роботу допомагають налаштуватись МАК, також наші педагоги полюбляють релаксації та техніки малювання.
На фото представлена техніка “Приємні спогади літа” (Мета: актуалізувати ресурсні спогади, сприяти між особистісному спілкуванню, активному обговоренню власних емоцій, розвивати стресостійкість, проводити профілактику професійного вигорання). Хід проведення: обрати серед карт ту, яка найбільше сподобалась, поділитись з колегами тим, який приємний спогад про літо вона викликала, назвати 2-3 емоції, які при цьому відчули, спробувати проговорити, яки ресурс цей спогад може дати в майбутньому.
На одному із занять педагоги занурились у пошуки ресурсу та досвіду переживання своїх негараздів із довоєнного минулого. Техніка «До і після» (Мета: актуалізувати та доповнити уявлення про свої сильні сторони, сприяти міжособистісному спілкуванню, активному обговоренню власних емоцій, розвивати стресостійкість, проводити профілактику професійного вигорання). Хід проведення: пригадати подію, з дитинства, яка була стресовою, пригадати свої емоції, свій стан, намалювати себе в цьому стані на аркуші А4 ліворуч. Пригадати, як вирішилась дана подія, як почувались після цього, які зміни в собі могли б відзначити, намалювати себе після вирішення ситуації на іншій половинці – праворуч. Як даний досвід можна застосувати у теперішній час.
Профілактика суїцидів