ЗДО (Центр розвитку дитини) №9 "Ромашка"
Сумська область, м. Кролевець

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Інформація про проведення

Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

у Кролевецькому ЗДО (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка»

 

Відповідно до річного плану, з метою створення безпечних і нешкідливих умов освітнього  процесу  та профілактики дитячого травматизму дітей дошкільного віку у Кролевецькому закладі дошкільної  освіти з 27 по 31 травня 2024 року було проведено «Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності».

            Питання безпеки життєдіяльності, створення належних санітарно-гігієнічних умов та профілактика травматизму  є одним із найважливіших у роботі  дошкільного закладу.

В методичному кабінеті зібрано та систематизовано матеріали  в напрямку роботи з безпеки життєдіяльності, зокрема інструктивно-методичні рекомендації МОН, розробки занять, тренінгових вправ, сюжетно-рольових, творчих, дидактичних та рухливих ігор, рекомендації щодо планування роботи з дітьми, розробки форм роботи з педагогічним колективом.

В усіх групах створене доцільне предметно-розвивальне  середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності.

 

Головним завданням проведення спланованих заходів є запобігання дитячого травматизму, навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Педагоги формували у дітей :

  • розуміння цінності власного життя та здоров’я, основ здорового способу життя;
  • правила безпечного перебування на вулиці;
  • навички безпечної поведінки при агресивному поводжені однолітків або дорослих;
  • правила безпечної поведінки на ігрових і спортивних майданчиках;
  • уявлення про основні правила поведінки  в екстремальних ситуаціях;
  • обережного поводження з ліками та побутовою хімією;
  • відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму, мінної безпеки.

       Під час проведення тижня безпеки, відповідно до тем дня по всіх вікових групах проводились інтегровані заняття, екскурсії, рухливі  та дидактичні ігри, театралізована діяльність, розваги, конкурси, бесіди, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання та аналіз певних ситуацій. Діти мали можливість переглянути навчальні мультфільми про БЖД «Уроки тітоньки Сови» (дорожній рух, пожежна безпека), «Пес Патрон в гостях у малят»(повітряна тривога, мінна безпека).

Так, формуючи уявлення дітей про пожежну безпеку, вихователі груп раннього віку Ігнатенко О.А., Колесниченко І.І., Михно  О.С., Дмитренко В.А.  використовували  вірші «Пожежа», «Струм», «Газ», «Гаряче», «Бім – бом, дзелень бом!», казку «Вовк та семеро козенят», бесіду за ілюстраціями від ЮНІСЕФ  «Де небезпека нас чекає», дидактичні ігри та вправи «Що можна, а що ні», «Від чого буває пожежа?». «Добре – погано».

Закріпленню номерів телефонів рятувальних служб та вправлянню у їх виклику належну увагу приділили вихователі молодших та  середніх груп Волошина Ю.В., Калій С.О.. Вихователі формують у дітей пояснювальне мовлення під час розв’язування логічних завдань «Чи приїде рятувальна служба?», «Впізнай за описом стихійне лихо», ставлять запитання проблемного змісту «Як загасити в лісі полум’я, якщо поблизу немає води», моделювання ситуації «Засиплемо вогонь піском». Дряпко О.М. практично вправляє дітей у наданні першої допомоги при травмуванні «Лялька Марійка захворіла», провела тренінг «Подаємо сигнали ліхтариком».

Формуванню у дітей уявлення про отруйні речовини і небезпечні предмети належну увагу приділяли  вихователі старших груп Косенко Д.О., Коротич Л.О., Шеремет В.А., Дмитренко В.А..В ході занять організовували розгляд ілюстрацій, відгадування загадок, пошуково-дослідницьку діяльність. В ігровій, цікавій для дітей формі пояснювали до яких випадків можуть призвести ігри з небезпечними  предметами. Провели заняття-тренінг «Твої дії в разі небезпеки», сюжетно-ролеву гру «Рятувальники». В ігровій формі закріпили знання дітей, як надати першу допомогу в різноманітних випадках, як то кров йде носом, порізали пальчик тощо.

Правила безпечної поведінки закріпили  діти молодшої групи «Сонечко» (Гончар І.А.) під час заняття-подорожі «Небезпека, що приховує природа», «Мандрівка до безпечних речей». Моделювання ситуації, тренінг «На дорозі».

Вихователі групи компенсуючого типу Кім Н.О. Придатченко О.В.  у доступній  формі доводить до свідомості дітей про небезпечні предмети, які оточують вдома та в садочку. Для цього використали розгляд картин «Вогонь злий і добрий», моделювання ситуацій «Зустріч з незнайомцем» дидактичні ігри «Чого не стало?», «Дорожній рух», «Оціни вчинок», рухливі ігри «Кольорові автомобілі», «Впізнай товариша». Провели бесіди «Якщо ти загубився», «Тварини наші друзі, але…» Розповіли про небезпеку яку можуть спричиняти комахи,  тварини, а також вправлялися, як можна від них захиститися.

Робота з формування стереотипів безпечної поведінки проводиться й під час інших режимних моментів.

Найефективніше навички безпечної поведінки формуються під час використання дитиною певного способу поведінки в різних життєвих ситуаціях та багаторазове проживання його в ігровій діяльності.

Вихователі всіх вікових груп дбають про безпеку дітей на заняттях з фізичного виховання, забезпечуючи страховку під час виконання різних вправ, формуючи у дітей бажання вести здоровий спосіб життя. З метою контролю фізичного стану дітей заведено листки здоров’я вихованців. Відповідно до записів у листках відбувається здійснення індивідуального та диференційованих підходів, враховується стан здоров’я кожної дитини під час фізичних навантажень.

Педагоги за допомогою вірного добору методів і прийомів керували дитячою діяльністю, поглиблюючи позитивні взаємовідносини між дітьми, розвивали чуйність, милосердя, гуманне ставлення до людини, збагачували емоційні враження під час відпрацювання стереотипів поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

Як показали спостереження, бесіди з дітьми з безпеки життєдіяльності, діти всіх груп мають елементарні знання правил безпечної поведінки. Вміють чітко реагувати на сигнал «Повітряна тривога!», вчасно спускатися в укриття, розуміються над поняттями мінної безпеки. Проте, не всі діти розуміють хто такі «незнайомці»; які ознаки захворювання та як поводитися, коли вдома є хворий, як повідомити про погане самопочуття; до кого можна звернутися у разі проявів агресії з боку дорослих чи однолітків тощо.

Планомірно проводиться робота з батьками вихованців.

У групових кімнатах оформлено батьківські інформаційні осередки в яких вихователі розмістили рекомендації: «Безпека контактів з незнайомими людьми», «Сам  вдома», «Дитина на вулиці» «Гриби не для дітей», «Дитина і природа», «Дитина серед людей», «Правила безпеки на дорозі», «Правила пожежної безпеки», «Попередження дитячих захворювань», «Дорожна абетка», «Пожежна безпека. Про що треба розповідати дітям» «Мінна безпека» « Повітряна тривога!»

З батьками вихованців педагоги провели інструктажі «Не залишайте дитину без нагляду», консультації: «Якщо дитина вдома сама», «Про дорожньо-транспортний травматизм», «Щоб не сталося лиха» (пожежна безпека). Виготовили пам'ятки для батьків «Правила поведінки в природному  довкіллі», «Якщо ви бажаєте забезпечити безпеку власній дитині».

                     Комісією з охорони праці та безпеки життєдіяльності проведені інструктажі з персоналом з питань ОП та дотримання ТБ, проведений огляд будівель, приміщень, комунікацій , спортивного майданчика, ігрових конструкцій із складанням актів-дозволів на введення в експлуатацію під час літнього періоду.

Всі заходи, які були заплановані протягом Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності – вчасно проведені.

Завдання дорослих — педагогів і батьків — не залякувати дітей, а, користуючись їх природною допитливістю, навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в ґрунтовній, цікавій, пояснювальній роботі вчити правильно користуватися ними. Потрібно спрямовувати свою роботу на формування свідомої обачності у малят, навичок орієнтування та швидкого реагування на надзвичайні ситуації.

 

Вихователь-методист Любов БОРТНИК

 

Більше за посиланнями:

Безпека на дорозі

Пожежна безпека для дітей

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *